Xmeye Uzaktan izleme Kullanıcı ayarları

Xmeye yazılımına sahip olan nvr yada dvr modellerinde Xmeye Uzaktan izleme Kullanıcı ayarları uzaktan izleme için farklı kullanıcılar eklenebilir. bu kullanıcılara istenen yetkiler verilerek istenen kameraların canlı izlemesi yada kayıt izlemesi gibi yetkiler verilir. Bu sayede büyük projelerde mahremiyet sağlanabilir. Alakasız kişilerin ilgisi olmayan yerdeki kameraları görmesi engellenir.

Xmeye yazıma sahip kullanıcıların yetki ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaları yapmanız yeterli olacaktır.

  1. Sağ tuş anamenü /Araçlar / kullanıcı yönetimi adımları izlenerek kullanıcı penceresi açılır.
  2. Buradan sağ menüde bulunan kullanıcı ekle tıklanarak istenen kullanıcı adı ve şifre belirlenir.
  3. Alt kısımda bulunan yetkilendirme penceresi üzerinden istenen yetkiler verilir.
  4. kayıt edilerek çıkılır.

İstenen kullanıcılar eklendikten sonra. Kullanıcıya uzaktan izlemek için cihaz seri numarası ile birlikte kullanıcı adı ve şifre verilerek izleme yapması sağlanır.

Xmeye Kayıt cihazı için bu ayarları bilgisayar üzerinden aynı ağda ise kayıt cihazı internet explorer tarayıcı ile de yapabilirsiniz. Bunun için cihaz ip si yazılarak kayıt cihazı xmeye arayüze girilir. Buradan üst menüden device configre sayfasından aynı ekrana ulaşılır.


Anahtar kelimeler;

Xmeye uzaktan izleme , Xmeye kullanıcı ayarları, xmeye ayarları, xmeye kullanıcı ekleme, xmeye kullanıcı belirleme, xmeye kullanıcı