Walkertone Poe Nvr Kamera ekleme

Walkertone markalı ip poe nvr modellerinde kamera eklemek ve ayarları yapmak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. Kayıt cihazı kutu içinden çıkan güç kablosu ile enerji verilerek açılır. Daha sonra ip poe olan kameralar kayıt cihazının arka kısmında bulunan Ethernet portlarına bağlanır. Poe olan güvenlik kamerası sistemlerinde kameralar poe nvr üzerinden enerji almaktadır. Kablo ile kamera nvr bağlanması sonrasına kameranın ledleri yanar. Kamera bağlantı sonrasında herhangi bir tepki vermiyor ise kablo sorunlu olabilir poe olan sistemlerde cat6 23awg kaliteli bir kablo kullanılmasını tavsiye ederiz.

Kamera bağlantısı sonrasında ekranda sağ tuş tıklanarak giriş yapılır ayarlar sayfası açılır. Walkertone kayıt cihazlarında varsayılan kullanıcı adı: Admin Şifre : 123456 dır. Giriş işlemi yapıldıktan sonra ayarlar sayfasından network sayfası açılır.

Cihazın network sayfasında iki kısım bulunmaktadır. ilk kısım Nvr network ayarları ikinci kısım ise kameraların bağlandığı portların ip ayalarıdır. Kendi sisteminize göre burayı doldurup kayıt edip çıkınız. Daha sonra gene ekranda sağ tuş ön cihaz sayfası açılır. Burada kamera ekleme işlemi yapacagız.

Cihaz tipi kısmından kameranız onvif desteğine sahipse onvif seçerek aratma işlemi için Searchıp tuşuna basın sistemde görülebilen ip kameralar üst ekranda listelenecektir. Burada istemiş olduğunuz ipleri çift tıklayarak aşağıdaki ekrana atınız poe ip kamera ekleme işlemi tamamlanmıştır.

Kameralar eklendikten sonra görüntü gelecektir.

Walketrone kayıt cihazları uzaktan izleme yazılımı Xvrpro dur.

Anahtar kelimeler; Walketrone , Walketrone Kayıt cihazı, Walketrone nvr, Walketrone, poe kamera, poe kamera ekleme, poe kamera ayar, nvr poe kamera