Xmeye Harddisk Takma Ve kayıt Ayarları

Xmeye Harddisk Takma Ve kayıt Ayarları

Xmeye kayıt cihazı modellerinde dvr yada nvr olabilir. Kayıt alınabilmesi için kayıt cihazı içinde hdd olması gerekir. Kayıt cihazı modelleri hdd olmadan satılan ürünlerdir. Neredeyse tüm kayıt cihazı modellerinde standart olarak 3.5 inc hdd kullanılır. Normal hddlerine nazaran daha yüksek performans ve uzun ömürlü olan güvenlik sistemleri için özel olarak geliştirilen yedi yirmi dört ibareli (7/24) disk modelleri tercih edilmelidir. En fazla tercih edilen marka ve seriler Wd markasında pruple 7/24 disk serisi, Seagate markasında Skyhawk seridir.

Xmeye Kayıt cihazına uygun disk seçilirken kayıt cihazınızda geriye dönük ne kadar bir kayıt saklanmasını istediğiniz önemlidir. Kayıt cihazı hdd gün hesaplaması nasıl yapılır konusunda satıcınızdan bilgi alabilirsiniz. Xmeye kayıt cihazı modelleri tek harddisk takılan modeller yada daha fazla hdd takılan modeller olabilir. Az sayıda kamera takılan 4 yada 8 li xmeye kayıt cihazı modelleri genel olarak tek hddli olmaktadır. Uygun hdd modeli seçilmesi sonrasında fiziki montaj ve ayar işlemine geçilebilir.

Harddisk Takma işlemi

Öncelikle kayıt cihazı sağ ve sol yanlarında bulunan vidalar ile birlikte arka kısımda buluna vidalar çıkarılarak üst kapak çıkarılır.

Xmeye Harddisk Takma işlemi

Üst kapak çıkarıldıktan sonra hard disk bağlantıları yapılarak kasaya montaj gerçekleştirilir. Kayıt cihazı hdd montajı için gerekli olan sata power ve sata kablosu kutu içerinde bulunur.

Xmeye Harddisk Takma işlemi

Bağlantılar sağlanması sonrasında hdd kayıt cihazı üzerinde buluna hdd bölümüne vidalanarak işlem sonlandırılır.

Hdd Xmeye kayıt cihazına montaj işlemi tamamlanması sonrasında kayıt cihazı üst kapak takılarak işlem sonlandırılır.

Xmeye Kayıt cihazı ilk açılışta hdd otomatik olarak görür ve tanır ekranda format uyarısı çıkar format atılarak disk kayıta hazır duruma gelir. Xmeye kayıt cihazı modellerinde standart olarak sürekli kayıt modu olarak çalışmaya başlar eğer farklı bir kayıt planı yapmak isterseniz Kayıt cihazı ekranında sağ tuş anamenü kayıt adımlarını izleyerek ayar sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu kısımdan ilgili kamera secilerek istenen kayıt planı oluşturulabilir.