Ptz Kamera kurulumu

Aynı kayıt cihazında birden fazla Ptz Kamera çalıştırmak gibi bir işlem gereken durumlarda kayıt cihazında tek bir ptz girişi(rs485) var ise ptz kameraların ayarlarında yapılan bir kaç değişiklik ile Ptz Kamera adresleme işlemi aynı dvr cihazında birden fazla ptz kamera kullanılabilir.

Öncelikle Ptz kameranın dvr kayıt cihazı ile bağlantısı standart şekilde yapılır. Daha sonra ptz kameralarında bulunan kontrolü sağlayan bağlantı kabloları dvr ın rs485 portuna bağlanır. Birden fazla kamera bağlarken kabloları paralel yapabilir yada rs485 çoğaltıcı aparat kullanılabilir.

Kamera kayıt cihazı ile fiziki bağlantısı sağlandıktan sonra kayıt cihazınızdan kameranın sorunsuz çalışması için belirli parametlerin ayarlanması gerekmektedir. Xmeye kayıt cihazları için Ptz ayarları aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

Sağ tuş /Anamenü/Sistem/ Ptz adımları takip edilerek ptz ayarları sayfası açılır

Kanal Kısmından Kameranın bağlı olduğu kanal secilir

protocol ve Baudrate değerleri ise üretici firmadan temin edilerek gerekli alanlarda secilir. Daha sonra tamam denerek işlem sonlandırılır. Xmeye kayıt cihazlarında kayıt cihazı üzerinden yada mobil xmeye yazılımı ile uzaktan kamera hareket ettirilebilir.

Anahtar kelimeler: Xmeye ptz Kamera kurulumu, Xmeye ptz kamera, Xmeye ayarları , Xmeye ptz kurulumu, Xmeye dvr ptz