Ptz kamera Kurulumu

Ptz Güvenlik kamerası modelleri pan tilt ve zoom kelimelerinin kısaltması olan Ptz isimle anılmaktadır. Bu kamera modelleri uzaktan kullanıcı müdahalesi ile yukarı aşağı gibi farklı yönlerde hareket edebilir yada zoom yaparak görüntüye yaklaşabilmektedir.

Ptz Güvenlik kamerası modelleri ip yada ahd sistemler de bulunabilir. İp olan modellerde direk olarak kamera ara yüzüne giriş yaparak kamerayı manuel olarak kullanabilir yada belirli hareketler için programlayabilirsiniz.

Ahd Ptz Güvenlik kamerası modelleri ise kayıt cihazı üzerinden kontrol edilebilmektedir.

Xmeye Kayıt cihazlarında Ptz kamera kurulumu için kamera standart şekilde yapıtlıktan sonra kamera üzerinde bulunan bnc ve power haricinde iki adet kablo bulunur bu kabloları kayıt cihazı arkasında bulunan ptz girişine takmamız gerekiyor.

Montaj işlemi bittikten sonra ekranda sağ tuş tıklanır gelen ekranda araçlar ptz ayarları adımları izlenir. Açılan xmeye ptz ayarları sayfasında üst kısımdan kameranın bağlı oluğu kanal secilir alt kısımda ise kameranın protokolü seçilir daha sonra kamera modellerine göre bu değerler farklık gösterebilir üretici ile görüşerek doğru değerleri öğrenebilirsiniz.

arama kelimleri: Ptz kamera , ahd ptz, ip ptz , ptz kurulum, ptz ayarları, ptz protokol, xmeye ptz , xmeye ayarları, xmeye kurulum