Xmeye İki kayıt Cihazı Aynı Ekranda izleme

Farklı ortamlarda bulunan kayıt cihazlarını aynı tv yada monitörde izlemek mümkündür Bu işlem için izleme yapılacak ortamda bir adet nvr yada hibrit kayıt cihazı olması ve izlenecek ortamlarda internet sabit ip yapılanması olması gerekir .Xmeye İki kayıt Cihazı Aynı Ekranda izleme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirisiniz.

Farklı kayıt cihazları aynı ekranda izlemek için başvurulan genel yöntemlerden biri hdmı swich ile monitöre bağlantı sağlanmasıdır basic hdmı swichler ekranda aynı anda tek bir kayıt cihazı görüntüsü verirken multiview hdmi switch modelleri kayıt cihazlarının görüntülerini farklı senaryolarda gösterebilir. Bu işlem için izleme yapılacak kayıt cihazlarının aynı ortamda olması yada kablo çekilebilecek bir mesafede olması gerekmektedir. Bu gün anlatacağımız yöntemde ise kayıt cihazları farklı şehirde olsa bile aynı Tv den izlemek kayıt almak gibi işlemleri yapabileceğiz.

Güvenlik kameraları ve kayıt cihazları montajları yapılarak internete çıkış sağlanır. Cihazların bağlı olduğu internetin dış ipsi sabitlenmiş olmalıdır bu işlem için internet servis hizmeti aldığınız firmadan bilgi ve destek alabilirsiniz. Bu işlem aylık olarak belirli bir ücret istenir.

Kurulum işlemi bittikten sonra izleme yapılacak ortama bir adet nvr kayıt cihazı takılır daha sonra kamera ekleme menüsü acılır.

Burada kamera ip kısmına eklenecek olan kameranın dış ipsi yazılır.

Buradaki ıp kanal numarası kısmı görüntüsü alınacak kayıt cihazındaki kanal numarası olacaktır.

daha sonra alt kısımda varsa kayıt cihazı kullanıcı adı ve şifre yazılarak işlem sonlandırılacaktır. bu yöntem ile farklı kayıt cihazlarından istenen kameralar uzak ortamdaki cihazda izlenebilir kayıt alınabilir.

Anahtar kelimeler; Xmeye kayıt cihazı, xmeye dvr, xmeye nvr, ip kamera ekleme, xmeye iki kayıt cihazı tek ekranda izleme , xmeye kayıt cihazı izleme

Xmeye İki kayıt Cihazı Aynı Ekranda izleme” konusunda Bir Fikir

    1. Şifreyi bir kaç kez hatalı girin cihaz kitlenir . Gelen ekranda bir kod yada qr kod olur bunu bize ulaştırabilirseniz size master şifre verebiliriz.
      iyi günler dileriz.

  1. Xmye yazılıma sahip kayıt cihazımın şifresini unuttum bir kaç kez deneyince kayıt cihazından uyarı sesi veriyor ve hesap kitlendi diyor acil yardım.

Yorumlar Kapalı