Xmeye Motion Detection Nedir ?

Xmeye Motion Dedection Nedir ; hareket algılama bir cismin çevresindeki ortam değişiklik olarak tanımlanabilir. Güvenlik kamerasının izlendiği alandaki tüm hareketleri algılayarak kullanıcıya bilgi vermektedir. Güvenlik kameralarında gelen olarak buluna bu özellik sayesinde izlenen alandaki değişiklikler durumda alarm bildirim gibi etkiler ile durumdan kullanıcı haberdar olmaktadır.

Xmeye Motion Detection Güvenlik kamerası ile hareket algılama hareket anında bilgi alma yada resim çekme durumu yapılabilir.

Xmeye Kayıt cihazı (NVR/DVR) İp kamera modellerinde bu işlem yapılabilir Xmeye yazılıma sahip güvenlik ürünleri hareket anında resim çekip mail atabilir , alarmı çalabilir , Bildirim verebilir yada izleme ekranında ilgili ekranı büyütebilir.

Bu işlem için xmeye kayıt cihazında Ekranda boş bir yere sağ tuş tıklanarak/ Anamenü/Alarım / Hareket adımları izlenir.

Xmeye hareket algılama ayarları

Gelen ekranda ilk olarak channel (Kamera) kısmından hareket algılama istenilen kamera seçilir. daha sonra Enable(aktif) kısmı seçili duruma getirilir. Artık istenilen kamerada hareket algılama aktif duruma gelmiştir. Alt kısımda bulunan Sensitivity(Hassasiyet) kısmı kullanıcın tercihine göre seçilebilir. (Yüksek hassasiyet yada düşük gibi) Alt kısımda bulunan kısımda ise sırası ile

Show Message: Hareket anında ekranda uyarı verir.

Buzzer: Kayıt cihazından sesli uyarı verir.

Ftp Upload: Hareket anında resim çekip belirlenen ftp klasörüne gönderir.

Send Mail: Hareket anında belirlenen mail adresine mail atar.

Write Log: Kayıt defterine hareket zamanı yazar.

Mobile Reported: Mobil uygulamaya bildirim gönderir.

İstenen şekilde ayarlamalar yapıldıktan sonras ok(Tamam) tuşuna basılarak işlem sonuçlandırılır. Hareket algılama acık olan xmeye cihazlarda izleme ekranında sol alt kısımda hareket anında uyarı logosu çıkar.