Kayıt Cihazları

Güvenlik kamerası sistemleri ana donanımların başında gelen kayıt cihazlıları Kameralardan gelen görüntünün anlık izlenmesine yada kayıt olarak saklanmasına olanak veren donanımlardır. Kayıt cihazları donanım olarak Güvenlik Sistemlerinin çalışması için gerekli olan ana donanımların başında gelir. Tüm işlemler kayıt cihazı üzerinden gerçekleşir kullanıcı ile sistem arasındaki ara birim görevini kayıt cihazı üslenmektedir.

Farklı sistemler için farklı teknolojilere sahip kayıt cihazı modelleri bulunur. Ahd Güvenlik kamerası sistemleri için DVR(Dijital Kayıt Cihazı ) modelleri kullanılırken İp kamera modelleri için Nvr (Network kayıt cihazı) Kayıt cihazları kullanılmaktadır. Nvr ve Dvr arasındaki farklı kablo bağlantılarından anlamak mümkündür Dvr kayıt cihazlarında kameralar bnc ile doğrudan kayıt cihazına bağlanır.

Kayıt Cihazı modelleri sistemde bulunan kamera sayısında göre farklılık göstermektedir. 4/8/16/32/64/128 kanal olarak Dvr ve Nvr kayıt cihazları bulunur. Sistemiz de bulunan kamera sayısına göre size uygun olan kayıt cihazı modelini seçebilirsiniz.

Kayıt cihaz modelleri dahilil olarak hard disk li olarak gelmez ilgili kayıt cihazının ürün özelliklerinde kaç adet hdd kac tb boyuta kadar takılabilir bilgisi vardır. Örnek olarak xmeye 2 adet hdd destekli 8tb a kadar şeklinde görülür. Aynı anda 8adet e kadar destekli hddli kayıt cihazları modelleri vardır. Ne kadar kayıt süresi gerekli olduğu önceden karar verilerek kayıt cihazı modeli seçilmesi yararlı olacaktır.