Xmeye Nvr kamera Ekleme

Xmeye nvr cihazını fiziksel olarak hazır hale getirdikten sonra kurulum işlemine başlanır. Kayıt cihazına network kablosu takılmış olmalıdır. Kayıt cihazının kameraları bulabilmesi için Nvr ve kameraların aynı ağda olması gerekir(aynı modem yada aynı switch)

Network kablosu resimdeki şekilde kayıt cihazının rj45 portuna takılır. Rj45 kablosu nasıl hazırlanır bilmiyorsanız lütfen tıklayınız. Rj45 kablosu takıldıktan sonra nvr üzerinde yeşil ve sarı renkli ledlerin yanıp sönmesi gerekiyor ledler yanmaz ise kabloda yada bağlantıda sorun olabilir.

Sonraki işlem olarak kayıt cihazınızın ip ayarlarını yapmanız gerekiyor. Ekranda boş bir kısımda sağ tuş ana menü açılır. Sırası ile sistem ve network adımları izlenir.

Ağ ayarları sayfasında aşağıdaki şekilde bir ekran açılacaktır. Bu ekranda ip adresi sisteminize uygun olarak girilmelidir. Bizim deneme için yapmış olduğunuz sistem de c sınıfı ip kullanılmıştır.

port numaralarını değiştirmenize gerek yoktur. Sadece ip adres ve ağ geçidi kısmını ayarlamanız yeterli olacaktır. Ağ geçidi kısmı modem ipsidir. eğer küçük bir network ise dhcp aktif edilebilir.

İp ayarları tamamlandıktan sonra alt kısımdan ağ testi yaparak bir sorun olmadığını deneyebilirsiniz.

ip ayarları tamamlandıktan sonra kamera ekleme işlemine geçilebilir. Xmeye nvr ip kamera eklemek için ekranda sağ tıklanarak ön cihaz tıklanır

Açılan dijital kanal penceresinde sağ üst kısımdan tarama yapılır. Network de bulunan ip kameralar bu ekranda çıkacaktır. Sonrasında istenen kamera çift tıklanarak eklenir. Üst sağ kısımda buluna hızlı tuşu ile sisteminizde buluna tüm ip kameraları ekleyebilirsiniz.

Anahtar kelimeler;

Xmeye nvr , xmeye nvr kamera ekleme, xmeye nvr ip ayaları, ip kamera kayıt cihaz , ip kamera ayarları