İCSee Uygulaması Kurulum ve Kamera eklemesi

Xmeye Tabanlı kablosuz kamera modellerinin en verimli kullanıldığı uygulama olan İCSee yazılımı ile kablosuz güvenlik kameranızı kullanarak canlı izleme yada kayıt izleme yapabilirsiniz. Hareket anında anlık bildirim alarm çift taraflı ses desteği gibi özellikleri ile İCSee yazılımı basit kullanışlı bir uygulamadır.

Uygulamayı kurmak için Akıllı telefonumuzun yada tabletimizin uygulama mağazasından İCSee yazılımı indirip kuruyoruz. (ios ve android)

Kurulum sonrası uygulamayı açarak giriş ekranında ulaşıyoruz. Daha önceden xmeye yazılımına kayıt olmuş iseniz İCSee uygulamasına da aynı üyelik ile giriş yapabilirsiniz. Daha önceden bir üyeliğiniz yok ise aşağıdaki adımları izleyerek uygulamaya kayıt olunuz.

Alt kısımdan Kayıt olmak için Kısmına tıklayanız.

E posta adresinizi yazıp sonraki adıma basın

e posta adresinize gelen doğruma kodunu girip sonraki adıma basın gelen ekranda şifrenizi oluşturun artık üye girişi yapılabilir.

İCSee yazılıma üye olduktan sonra uygulama üye girişi yaparak kamera kurulumuna geçebiliriz.

Kamera ekleme işlemi için + tuşuna basınız.

Bu ekranda yeni bir kamera ilk kurulum yapacağımız için üst kısımdan Kameramı ekle seçeneği ile devam edeceğiz ( Not: farklı bir konumda (farklı bir yer ülke şehir vs olabilir internet bağlantısı olması yeterli)bulunan bir kamera eklemek için Paylaşılan kamera ekle seçilir.)

Telefonumuzun konum hizmetinizi açık olduğuna emin olup sonraki adım ile devam edelim

Gelen ekranda kameranın bağlanacağı wifi ağı seçilip şifresi girilir.

Şimdi uygulama kameramızı aramaya başladı bu işlem bir kaç dk kadar sürecektir. Kameraya yakın durunuz. Uygulama kameranızı bulamaz ise aşağıdaki adımları deneyiniz.

  1. Kameranızdaki reset tuşuna 5sn kadar basıp kamerayı restleydiniz.
  2. Kameranızın adaptörünün 5v 2a değerlerine sahip olduğunu kontrol ediniz. Farklı değerlerde sorun olacaktır.
  3. Farklı bir adaptör ile deneyiniz.
  4. Farklı bir cep Telefonu ile deneyiz.
  5. Cep telefonda uygulama izinlerinde İCSee uygulamasının izinlerini kontrol ediniz.

Uygulama kameranızı bulduktan sonra kameranız sesli uyarı verecektir. Sonraki gelen ekranda kameramıza bir şifre belirliyoruz.

Gelen ekran da kameramıza bir isim vererek işlemi sonlandırılalım

Artık kameramız kullanıma hazırdır.