V380 Wifi Kamera Kurulumu

v380 , v380s, v380pro yazılımları kullanan kablosuz bebek kamerası , Ampul kamera, Panoramik Kamera modellerinin kurulumu için öncelikle cep telefonu yada tablet bilgisayar üzerinden uygulama indirilip kurulumu yapılır. Android cihazlar için ; PlayStore ios(apple) Cihazlar için app store girip uygulamayı kurunuz. v380 Kamerayı prize takarak açık konuma getirin kamera ilk açılış sesli uyarı verir sağa sola döner

Uygulama yükleme işlemi tamamlandıktan sonra v380 uygulamasını açınız Uygulama ilk açıldığında üye giriş ekranı gelecektir bu ekrandan facebook üzerinden direk giriş yapabilir yada üye olabilirsiniz. üye olmadan giriş yapmak için Try Without an account seçeneği ile üye olmadan v380 yazılımını kullanabilirsiniz. Giriş işlemi yapıldıktan sonra sağ üst köşedeki + kamera ekleme işaretine basılır. Add Kamera seçilir

Üst kısımdaki görseldeki ekran açılacak buradan Hot Spot Connection ile devam edelim.

Sonraki adımda yukarıdaki görseldeki ekran gelecek buradan Wifi Smart Camera seçilerek devam edilir. V380 yazılımına sahip kamera modellerinde isim genellikle MV ile başlamaktadır.

Gelen ekranda kameranızın wifi adı görünecektir. (Telefonunuzun wifi acık olmalıdır.) Bu ekranda kameramızı seçerek devam edelim.

Sonraki ekranda bağlantı yapılacak wifiyi seçerek devam edelim. Bu ekranda wifi şifrenizi girmeniz gerekiyor. Bağlantı işlemi başlaması durumunda kamera sesli uyarı verecektir. Bir kaç sn sonra ekranda bağlantı bilgisi gelecek ve aşağıdaki ekran çıkacaktır.

Bu ekranda Kameramıza bir isim girip finish e tıklayarak işlemi sonlandırabiliriz.

Gelen bu ekranda kameranıza bir şifre vererek kurulumu tamamlıyoruz. Artık kameramıza her yerden ulaşabiliriz.

Sıkça karşılaşılan sorunlar

  1. Kamera prize takılı fakat hiç tepki vermiyor : Bu durumda adaptör de sorun olabilir. Kameranın sorunsuz çalışması için kullanılan adaptör 5v 2amper olmalıdır. Adaptör de sorun yok ise kameranın üzerinde bulunan reset tuşuna 5sn basılı tutunuz sesli uyarı vermesi gerekir herhangi bir tepki yok ise kameranızda bir sorun olması muhtemeldir satın aldığınız firma ile görüşünüz.
  2. Uygulama kameramı bulmuyor : Wifinizin ve konum servisinizin açık olduğunu kontrol ediniz. Uygulama izinlerini kontrol ediniz, Kameraya daha önce kurulum yapılmış olabilir resetleyerek tekrar deneyiniz.
  3. Kamera wifimi görmüyor : Wifi ağınızın görünür olduğundan emin olunuz. Wifi ağınızın 2.4ghz olduğuna emin olunuz.

Anahtar Kelimeler;

v380 kurulum, v380 kamera tanıtma, v380 wifi kamera, wifi kamera kurulum, wifi kamera ayarları, kablosuz bebek kamerası kurulum, kablosuz kamera tanıtımı , kablosuz kamera nasıl kullanılır